Jdi na obsah Jdi na menu
 


1970 - Založení dálkového pochodu

   Pochod Vajscimpl (nevím, zda není správně Wajscimpl či Weisscimpl) vznikl víceméně spontánně na podzim roku 1970. Detaily si příliš nepamatuji, bylo mi teprve 16 roků, ale uvědomuji si, že tehdy bylo na Suškách velmi špatné počasí a nedalo se lézt. Starší kamarádi přemýšleli, čím by se zabavili a někdo nadhodil, že u Cimpla ve Ferdinandově se konají vepřové hody, spojené se zábavou. A tak bylo rozhodnuto jít na hody k Cimplovi. Tuto moji teorii potvrdil později "otec Vajscimplu" Slavoš Jiřena a letos (2011) i Láďa Kuchař

   wc-1970-001.jpg

Shromáždění před odchodem

 

 

 

 

 

 

     Pochod měří asi 46 kilometrů a vzpomínám, že při prvním ročníku jsme napočítali strašně moc zastávek. Byly to např.

 Huntířov, U Růženky, Dolní Černá Studnice, Nová Ves, Sokolovna Lučany, Fatra Lučany, Bramberk, Jablonecká chatabramberk-1970.jpg

 

 

Zakládající členové pochodu při zastávce na Bramberku

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jak to možná bylo se založením Vajscimplu

(Psopták, 26. 12. 2011 11:36)

Pokud si vzpomínám,mohlo to být asi takhle:Kolem r.1970 začínala v celém státě éra dálkových pochodů.Někoho ( asi Slavoše ) napadlo,že bychom mohli něco takového udělat taky,ale jen pro známé.V září 1970 nám zemřel kamarád Franta Pivoda a jsme tím chtěli uctít také jeho památku.
Slavoš navrhl trasu pochodu a poslal mi ji k posouzení.Lepší se snad ani nedala vymyslet.Mimo jiné také navrhl 2 termíny 17. nebo 24.10.Po nějaké dohodějsme vybrali 14.10.,možná jsme věděli,že je u Cimpla posvícení,možná mi o posvícení řekl Cimpl,když jsem zajišťoval noclehy,to už přesně nepamatuji.Podobné je to s názvem,nevím přesně z koho vypadl.Příprav se také aktivně účastnil Franta Bacovský,zástupce Spolku svobodných pánů maloskalských.Proto se také prvních ročníků zúčastňovalo několik kluků z Malé Skály.Franta se zaměřil na propagaci a vyráběl pozvánky na pochod.Některé se určitě objeví na těchto stránkách.Kromě toho byl autorem oblíbených básnických sbírek,které Slavoš u Cimpla recitoval,většinou při tom stojíc na kamnech.Bylo by vůbec vhodné Frantu sehnat - bydlí někde v Jablonci - protože si myslím,že má doma některé materiály o pochodu a k založení pochodu by mohl také něco říci.To by bylo asi všechno,co si o založení pochodu pamatuji.

Re: Jak to možná bylo se založením Vajscimplu

(bývalý účastník Vajscimplu, 25. 4. 2020 18:59)

Franta Bacovský přebývá v Jablonci, ulice B.Němcové 16 (paní Eva Nováková)

Pinch Your Blood Apply pressure on Checked

(AStesydyet, 11. 10. 2018 13:31)

Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-generique-en-ligne-avis/

Blood squeezing: What is ordinary

(AStesydyet, 27. 9. 2018 4:39)

Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/achat-cialis-avis/